آلرژی تشخیص و آزمایش

آسم و آلرژی

راهکاری برای تشخیص آسم و آلرژی

افراد مبتلا به علایم آلرژی مثل آبریزش بینی ابتدا فکر می کنند که دچار سرماخوردگی شده اند اما بعدها متوجه می شوند که سرما باعث آلرژی آنهاست. تست آلرژی بهترین روش برای تعیین و تشخیص است.
 

آلرژی

 

تشخیص آلرژی یا حساسیت با معاینه پوست:

پزشکی که در زمینه بیماری های آلرژیک تخصص دارد، با معاینه پوست می تواند وجود آنتی بادی های IgE را در پوستی که به مواد حساسیت زا حساس است را تعیین کند. پزشک از مواد حساسیت زا مثل گردوغبار، خاک، گرده گل ها یا  قارچ هایی که در مناطق محلی یافت می شود، استفاده کرده و عصاره آنها را به زیر پوست بیمار تزریق می کند و یا خراش کوچکی را روی بازو یا پشت ایجاد می کند و این مواد را به محل موردنظر تزریق می کند.
معاینه پوست یکی از روش های اندازه گیری میزان آنتی بادی IgE در فرد است. در صورت واکنش به مواد حساسیت زا، یک نقطه کوچک، متورم و قرمز روی محل موردنظر ایجاد می شود. اندازه ورم نشانه مهمی برای تشخیص است اما واکنش به مواد حساسیت زا بدین معنا نیست که یک ماده خاص باعث بروز علایم آلرژی می شود. اگرچه چنین واکنشی نشان دهنده وجود آنتی بادی IgE در یک ماده حساسیت زاست اما علایم مشکلات تنفسی لزوما نتیجه مواد ححساسیت زا نیست.

 

آلرژی

 

تشخیص آلرژی با استفاده از آزمایش خون:

معاینه پوست یک روش بسیار حساس و کم هزینه برای تشخیص است. افراد مبتلا به بیماری های پوستی مثل اگزما نباید با این روش آزمایش شوند. روش های دیگری برای تشخیص وجود دارد که از جمله می توان به تست خون برای تشخیص میزان آنتی بادی IgE در مواد آلرژی زا اشاره کرد. یکی از این آزمایشات، تست RAST است که حتی در صورت ابتلا به اگزما یا مصرف داروهایی که با معاینه پوست تداخل دارد نیز انجام می شود.

برای مطالعه مقالات بیشتر >>>>>> اینجا را کلیک کنید.

 

دیدگاه‌ها

توجه: تجویز و تعیین دوز دارو به عهده پزشک می باشد. سوالات در این خصوص انتشار و پاسخ داده نخواهد شد.
"مصرف خودسرانه دارو عوارض و آسیب‌هایی جدی دارد لطفا از مصرف خودسرانه دارو بپرهیزید"

افزودن دیدگاه جدید