ماساژ به لاغری کمک می‌کند

ماساژ به لاغری کمک می‌کند

امروزه درمانگران زیادی در سراسر جهان بر این باورند که استفاده از ماساژدرمانی به تنهایی یا به‌عنوان درمان کمکی در کنار دیگر شیوه‌های درمانی می‌تواند نتایج بسیار چشمگیری را در روند لاغری و کاهش وزن داشته باشد.
دکتر هاله دادگستر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری «سلامانه» با بیان اینکه بهترین روش برای دستیابی به تناسب اندام، داشتن تحرک کافی و دریافت کالری به مقدار موردنیاز بدن است گفت: «یکی از عوامل موثر در چاقی، کم‌تحرکی و دریافت انرژی مازاد است. درحالی که اگر بین انرژی دریافتی و انرژی مصرفی تعادل برقرار شود، فرد دچار اضافه وزن و چاقی نمی‌شود.»
 

ماساژ

این متخصص طب ورزشی با اشاره به اینکه با تجمع چربی در نقاط مختلف بدن، بافتی تشکیل می‌شود که باعث می‌شود خونرسانی به این نواحی با مشکل مواجه شود گفت: «با ماساژ سلول‌های چربی تحریک می‌شود و خونرسانی به این نواحی از بدن به خوبی صورت می‌گیرد.»
این متخصص طب ورزشی با بیان اینکه برای تاثیر ماساژ در لاغری باید مطالعات گسترده‌ای صورت ‌گیرد و روش‌های استفاده از وسایل لاغری مقایسه و بعد ادعا شود که آیا موثر است یا نه، گفت: «از این جهت که ماساژ باعث بهبود جریان خون می‌شود میتواند به کاهش بافت چربی کمک کند اما صرفا ماساژ به تنهایی باعث تناسب اندام نمی‌شود.»
«عمدتا چاقی به دلیل دریافت میزان کالری بیش از نیاز بدن یا کاهش انرژی مصرفی به دلیل کم‌تحرکی ایجاد می‌شود. رژیم‌غذایی مناسب و ورزش می‌تواند در کاهش بافت چربی و تناسب اندام نقش داشته باشند. انجام فعالیت ورزشی باعث افزایش سوخت‌وساز بدن شده و از تجمع چربی و چاقی بدن پیشگیری می‌کند البته به شرط آنکه فرد از رژیم غذایی مناسبی هم پیروی کند.»
 
برای مطالعه مقالات بیشتر >>>>>> اینجا را کلیک کنید.
 

دیدگاه‌ها

توجه: تجویز و تعیین دوز دارو به عهده پزشک می باشد. سوالات در این خصوص انتشار و پاسخ داده نخواهد شد.
"مصرف خودسرانه دارو عوارض و آسیب‌هایی جدی دارد لطفا از مصرف خودسرانه دارو بپرهیزید"

افزودن دیدگاه جدید